تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

تبلیغات

کرمنشاه

  طاق بستان کـرمـانـشـــاه(جهانی)

  مسجد تاریخی عمادالدوله کرمانشـاه

   

  مسجدعمادالدوله کرمانشاه از زیباترین مساجدتاریخی ایران در دوره ی قاجاریه می باشد وبیش از140سال قدمت دارد ودرمرکز کلانشهر کرمانشاه و درخیابان مدرس وبازار زرگرها واقع شده است.

   

   

  مسجد تاریخی عمادالدوله کرمانشـاه

   

   

  ==============================================

   

  حمام حاج شهبازخان کرمانشـاه

   

  حمام ومسجدتاریخی شهبازخان ازاماکن دیدنی و تاریخی کرمانشاه می باشد که در مرکز کلانشهر کرمانشاه ودر خیابان مدرس وبالاتر از بازارسنتی کرمانشاه نرسیده به چهار راه اجاق می باشد.

   

  شهباز45

   

   ==================================================

   

  مسجد جامع‌ شافعی کرمانشاه‌ ( مسجدی متفاوت - معماری و تزیینات داخلیش  با سایر مساجد ایران فرق داره - مسجد اهل تسنن ایران )

   

  این‌ مسجد از آثار قابل‌ توجه‌ اواخر دوره‌ زندیه ‌است‌ که‌ در سال‌ ۱۱۹۶ هجری قمری توسط‌ حاج‌ علی‌ خان‌ زنگنه‌ حاکم‌ کرمانشاه‌ به‌ جای‌ مسجد قدیمی‌تری‌ بناشده‌ است‌. آنچه از بنای‌ قدیمی‌ مسجد باقی‌ مانده‌، بخشی‌ از شبستان‌ ستون‌دار و هشتی‌ ورودی‌ است‌. شبستان‌کنونی‌ به‌ غیر از محراب‌ تزئینات‌ خاصی‌ ندارد. در گوشه‌ جنوب‌ غربی‌ بنا، پلکانی‌ برای‌ دسترسی‌ به‌ بالاخانه‌ای‌که‌ گویا زمانی‌ قسمتی‌ از مدرسه‌ بود، ساخته‌ شده‌ است‌.  

   

   

  ‌این مسجد تاریخی در بافت قدیمی شهر کرمانشاه و در خیابان مدرس واقع شده است. از این مسجد تنها بخشی از شبستان آن باقی مانده، این شبستان ۴۵ طاق چشمهداشت و امروزه تنها ۲۵ طاق از آن باقیمانده است…

   

  معماری بیرونی مسجد تاریخی شافعی ها در کلانشهر کرمانشـاه

   

   

  ======================================================

   

  تپه وشکارگاه خسروپرویز

   

  در تپه و شکارگاه خسروپرویز قطعاتی از ظروف سفالی، خمره‌هایی مربوط به مواد غذایی و تعدادی استخوان حجیم كه هنوز مشخص نیست مربوط به چه حیواناتی‌اند به دست آمده است.مطمئنا دراین شكارگاه علاوه برمكان‌هایی برای نگهداری حیوانات، پوشش گیاهی و درختان متنوعی وجود داشته است كه مشخص كردن نوع پوشش گیاهی ونوع حیواناتی كه احتمالا در این مكان نگهداری می‌شدند از اهداف كاوش است.سرپرست كاوش در شكارگاه خسروپرویز، تصاویر حك شده در طاق‌بستان را مرتبط با این شكارگاه دانست و گفت: تصاویر شكار در طاق‌بستان مطمئنا ازاین شكارگاه الگو گرفته شده است.

   

  تپه وشکارگاه خسروپرویز در بلوار طاق بستان قرار گرفته است و دوره ی این تپه تاریخی به دوره ی ساسانیان مربوط داده شده است.کرمانشـاه پایتخت ساسانیان بوده است بخاطره همینه که کرمانشـاه بیشترین آثارهای خودشو از دوره ی ساسانیان دارد 

   

   

  =====================================================

   

  معبد آناهیتا(شهرستان کنگاور-استان کرمانشـاه)

   

  معبد آناهیتا از دیدنیهای تاریخی 2200ساله ی شهرستان کنگاور در استان کرمانشاه می باشد.

   

  معبد آناهيتا در مركز شهر كنگاور و در استان كرمانشاه قرار دارد. اين بنا روي تپه‌اي طبيعي ساخته‌ شده است. معبد آناهيتا متعلق به آناهيتا، الهه پاكي و محلي براي نمايش آب بوده كه يكي از چهار عنصر مقدس و مورد احترام ايرانيان باستان است.(دوره ی آن مربوط به دوران هخامنشی وساسانی می باشد.)

   

  معبد آناهیتا(شهرستان کنگاور-استان کرمانشـاه)معبد آناهیتا

   

  =========================================================

   

  بنای طاق گرا کرمانشـاه(دوره ساسانیان)

   

  طاق گرا در گردنه پاتاق استان کرمانشـاه و در جاده ی کرمانشـاه به سمت شهرستان سرپلذهاب در استان کرمانشـاه قرار دارد.برای رسیدن به این بنای با ارزش و زیبا باید از سمت کرمانشـاه به سمت شهرستانهای اسلام آباد غرب و کرند غرب عبور کنید و قبل از رسیدن به شهرستان سرپلذهاب به دو جاده برخورد می کنید یکی جاده ی بالا آبشار پیران(ریجاب) ودیگری جاده ی پایینی که به طاق گرا می رسد.دوره ی طاق گرا به دوره ی ساسانیان بازمی گردد.در نزدیکی بنای طاق گرا آبشار زیبا وطولانی بنام آبشار پیران(ریجاب)قرار دارد.

   

   

  ======================================================

   

  آبشار پیران(ریجاب)طولانی ترین و زیباترین آبشار در ایران

   

  آبشار پیران(ریجاب)در استان کرمانشـاه و در نزدیکی بنای تاریخی طاق گرا در جاده ی کرمانشـاه به سمت شهرستان سرپلذهاب قرار دارد.برای رسیدن به آبشار پیران باید از کرمانشـاه به سمت شهرستان اسلام آبادغرب و کرند غرب باید عبور کنید و قبل از رسیدن به شهرستان سرپلذهاب به دو جاده برخورد می کنید یکی جاده ی بالا که به آبشار پیران(ریجاب) منتهی می شود ودیگری جاده ی پایینی که به طاق گرا منتهی می شود.

   

   

  تکیه بیگلربیگی کرمانشـاه

   

  تکیه بیگلربیگی کرمانشـاه در مرکزشهر کرمانشاه واول بازار(خیابان مدرس)روبرو مسجدجامع ودر کوچه صارم الدوله واقع شده است.و دوره ی آن به دوره ی قاجاریه مربوط می شود واولین پارینه سنگی در خاورمیانه وزاگرس می باشد.(به جزء روزهای تعطیل همه روز به روی علاقه مندان باز می باشد)

   

   

  طاق بستان کرمانشـاه(ثبت جهانی)

   

  طاق بستان جهانی در شمال کلانشهر کرمانشـاه قرار دارد واز مهمترین دیدنیهای باشکوه کرمانشـاه وایران می باشد.دراطراف طاق بستان کرمانشـاه پارکهای جنگلی وتوریستی فراوانی وجود دارد مثل پارک شرقی-پارک غربی-پارک کوهستان ودربندطاق بستان که زیبایی طاق بستان رو چند برابر کرده است.وامامزاده ابراهیم هم در نزدیکی طاق بستان قرار دارد که علاقه مندان میتوانند به زیارت بروند.

   

  http://www.azsafar.com/wp-content/uploads/2012/05/311.jpg

   

   =======================================================

   

  بیستون کرمانشـاه(مجسمه هرکول-ثبت جهانی)

   

  مجموعه جهانی بیستون در کلانشهرکرمانشـاه قراردارد واز مهمترین دیدنیهای کلانشهر کرمانشـاه می باشد.*بزرگترین کتیبه ی جهان دربیستون کرمانشـاه قراردارد*ومجسمه هرکول-فرهادتراش-خانه ی زیرزمینی-کاروانسرای بیستون-امام زاده باقر از دیدنیهای بیستون کرمانشـاه می باشد.

   

   

  ======================================================

   

  تکیه معاون الملک کرمانشـاه

   

  تکیه معاون الملک کرمانشـاه بزرگترین تکیه شهر کرمانشاه می باشدکه در مرکزکلانشهر کرمانشـاه ودرخیابان حدادعادل قرار دارد وجاذبه های تکیه معاون الملک:زیباترین کاشی کاری دنیا وموزه مردم شناسی وموزه زیورآلات درمجموعه تاریخی تکیه معاون الملک کرمانشاه می باشد.

   

   

  تکیه بیگلربیگی

   

  کرمانشـاه دارای دو تکیه تاریخی وبسیار زیبا(1-تکیه بیگلربیگی2-تکیه معاون الملک)می باشد:

   

  1-تکیه بیگلربیگی:نشانی:کرمانشاه-مرکز شهر-خیابان مدرس-اول بازار-کوچه صارم الدوله

  2-تکیه معاون الملک:نشانی:کرمانشاه-مرکز شهر-خیابان حداد عادل

  تکیه بیگلر بیگی تکیه ایست در بافت کهن شهرکرمانشاه در خیابان مدرس این بنا در محله قدیمی فیض آباد و در کوچه صارم الدوله واقع شده‌است. این تکیه که در زمان قاجار توسط عبدالله خان ملقب به بیگلربیگی ساخته شده‌است از لحاظ آئینه کاری در میان تکایای کرمانشاه بی نظیر است.[۱] در سمت غربی حیاط، تالار آئینه کاری بزرگی ساخته شده که به حسینیه معروف است. این تالار با تزئینات عالی و کتیبه‌های متعددی مربوط به دوران سلطنتمظفرالدین شاه مزین شده و در دو سوی دیگر، اتاق وسیع مهمانخانه بیگلربیگی واقع گردیده‌است. درحال‌حاضر تکیه بیگلربیگی به‌عنوان موزه خط و کتابت مورد بازدید عموم قرار می‌گیرد. در این موزه، اسناد قدیمی متعلق به خانواده بیگلربیگی به نمایش گذاشته شده‌است.

  تکیه بیگلربیگی کرمانشـاه

   

  + نوشته شده در  شنبه ششم دی ۱۳۹۳ساعت 23:15  توسط میلاد          

   


   

  تکیه معاون‌الملک

  تکیه معاون‌الملک از دیدنیهای کرمانشـاه مربوط به دوره قاجار است و در کرمانشاه ، خیابان حداد عادل واقع شده و این اثر در تاریخ ۱۰ آذر ۱۳۵۴ با شمارهٔ ثبت ۹۴۵ به‌عنوان یکی از آثار ملی به ثبت رسیده است.[۱]

   

  تکیه معاون الملک از جمله آثار زیبا و باشکوه است که از دوره قاجاریه در کرمانشاه به یادگار مانده است. این بنای تاریخی در بافت قدیم شهر کرمانشاه در محله آبشورانقدیم و در خیابان شهید «حداد عادل» واقع شده است.

  تکیه معاون الملک کرمانشـاه

  تکیه تاریخی معاون الملک در کرمانشاه

  + نوشته شده در  شنبه ششم دی ۱۳۹۳ساعت 23:8  توسط میلاد          

   


   

  بازار سنتی کرمانشاه

  بازار سنتی کرمانشاه مرکز تجاری سنتی شهر کرمانشاه است.[۱] این بازار بزرگترین بازار سرپوشیدۀ خاورمیانه است که دارای تویزه‌های منحصربه‌فرد است. 

   

  این بازار در حدود ۲۰۰ سال پیش و در زمان حاکم شهر کرمانشاه، محمد علی میرزای دولتشاه ساخته شده است. این بازار دارای ۱۸ راسته است و در زمان خود بزرگترین بازار سرپوشیدۀ خاورمیانه به حساب می آمده است.

   بازارسنتی کرمانشـاه

  + نوشته شده در  شنبه ششم دی ۱۳۹۳ساعت 23:5  توسط میلاد 

   

   

  حضور مسافران در مجموعه تاریخی و باشکوه طاق بستان کرمانشـاه

  حضور مسافران در مجموعه تاریخی و باشکوه طاق بستان کرمانشـاه

  =============================================

  تکیه معاون الملک زیباترین کاشی کاری دنیا

  حضور گردشگران در مجموعه جهانی بیستون کرمانشـاه

   

   

  تکیه بیگلربیگی هم در سال 1394 از نظر جذب گردشگر مقام آورد:

   

  تکیه بیگلربیگی و تکیه معاون الملک و بازار سنتی کرمانشـاه و مسجد عمادالدوله از دیدنیهای بی نظیر مرکز شهرکرمانشـاه(خیابان مدرس)هستند و در نوروز و تابستان امسال از نظر جذب گردشگر مقام آوردند.

   

  تکیه بیگلربیگی کـرمانشـاه

   

  کهن شهر کرمانشـاه

  نامهای کـــــــــــــرمانشاه از قدیم تاکنون:

  1-کامبادن2-قرمسین3-قهرمانشهر4-باختران5-کرمانشاهان6-کرمانشـاه

  کرمانشاه در دوره‌های مختلف دارای نام‌های مختلفی بوده که معمولاً با تغییر از حکومتی به حکومتی دیگر صورت می‌گرفته‌است، در قدیمی‌ترین شکل خود اولین بار در دوران باستان و در زمان فرمانروایی گوتی‌ها و کاسی‌ها کرمانشاه را با نام الیپی می‌خوانند. و در دوران هخامنشیان از کرمانشاه با نام‌های کامبادن، کارمیسین، کارمیشین، کرمینشان وغیره یاد می‌شود. پس از اسلام، اعراب نام کرمانشاه را به قرمسین تغییر دادند و در دوره‌های بعدی کرمانشاه با نام کرمانشاهان و کرمانشاه خوانده می‌شد. نام کرمانشاه پس از پیروزی انقلاب ۵۷ به قهرمانشهر و چندی بعد به باختران تغییر پیدا کرد؛ ولی از آن‌جایی که این امر با اعتراضات گستردهٔ مردم همراه شد، در نتیجه چندی بعد با تلاش‌های اسماعیل ططری و با تصویب قانونی نام شهر به نام قدیمی خود تغییر یافت.

  میدان شهرداری سابق-کهن شهر کــــــــرمانشاه

  میدان شهرداری سابق کــــــــرمانشاه (ضلع غربی) یک گروه موسیقی در حال اجرای برنامه هستند در سال 1310

  دیدنیهای کلانشهر کرمانشـاه:

  (تکیه معاون الملک-تکیه بیگلربیگی-بازارسنتی کرمانشـاه-باغ گل کرمانشـاه-باغ پرندگان کرمانشـاه-سراب نیلوفر-پارک کوهستان-طاق بستان-بیستون-سراب قنبر-مسجدعمادالدوله-حمام و مسجدشهبازخان-مسجد شافعی ها-امام زاده ابراهیم در پارک شرقی طاق بستان-امام زاده باقر بیستون کرمانشـاه-تپه وشکارگاه خسرو پرویز-کوهستان پرو و عمیق ترین غار جهان به نام غار پرو در شمال کلانشهر کرمانشـاه و.....) و (از دیدنیهای  استان کرمانشـاه هم بخوام بگم غارقوری قلعه طولانی ترین غار آبی آسیا-معبد آناهیتا-روستای تاریخی هجیج-شهر هزارماسوله پاوه-بازار ارزانی جوانرود-سراب روانسر-طاق گرا-آبشارپیران(ریجاب)بلندترین آبشار کشور-سراب صحنه در شهرستان صحنه-سراب سنقر در شهرستان سنقر-سراب هرسین در شهرستان هرسین-سراب گیلانغرب در شهرستان گیلانغرب-شاهزاده محمد در جاده ی کرمانشـاه به سمت استان لرستان-نخلستانهای قصرشیرین در شهرستان قصرشیرین-آثارباستانی 4 قاپی در شهرستان قصرشیرین-روستای زیبای گره بان در جاده کرمانشـاه به سمت شهرستان هرسین در استان کرمانشـاه-روستای زیبای پالنگان-روستای شمشیر پاوه در استان کرمانشـاه و خیلی جاهای دیگه(در داخل شهر کرمانشـاه و استان کرمانشـاه دیدنیهای بسیار بسیار فراوانی وجود دارد,بیش از 4000 نقطه گردشگری نمونه و اگه بخواهید برای کرمانشـاه وقت بذارید حداقل باید بیش از یک ماه وقت بذارید)

   

  کرمانشـاه دارای دو تکیه بسیار زیبا و تاریخی می باشد که باید حتما از نزدیک دید:

   1-تکیه معاون الملک:نشانی:کرمانشـاه-مرکز شهر-خیابان حداد عادل

  2-تکیه بیگلربیگی:نشانی:کرمانشـاه-مرکز شهر-خیابان مدرس روبرو مسجدجامع

  تکیه معاون الملک کرمانشـاه

  ============================================

  تکیه بیگلربیگی کرمانشـاه

  ==========================================

  بازارسنتی کرمانشـاه

  ==========================================

  مسجد عمادالدوله کرمانشـاه

  مساجد زیبا و تاریخی شهر کرمانشـاه عبارتند از:1-مسجد عمادالدوله2-مسجد حاج شهباز خان

  3-مسجد آیت الله بروجردی4-مسجد چهلستون(جامع)5-مسجد شافعی ها6-مسجد دولتشاه

  7-مسجد شاهزاده8-مسجد نواب و...

  مسجد عمادالدوله یکی از مساجد زیبا و تاریخی شهر کرمانشـاه می باشد که در مرکز شهر کرمانشـاه و در خیابان مدرس و بازار زرگرها واقع شده است و بیش از 140 سال قدمت دارد.

  =========================================

  بیستون کرمانشـاه(جهانی)

  کتیبه بیستون بزرگترین کتیبه جهان در کرمانشـاه


  این مطلب تا کنون 50 بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ پنجشنبه 11 دي 1348 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : کرمانشـاه ,تکیه ,کرمانشاه ,مسجد ,تاریخی ,شهرستان ,معاون الملک ,تکیه معاون ,تکیه بیگلربیگی ,استان کرمانشـاه ,قرار دارد ,تکیه معاون الملک ,آبشار ,
  کرمنشاه

تبلیغات


 • Ads1

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز شنبه 1 مهر 1396

تبلیغات

پارس ایرانیک جهت سفارش تبلیغات با ایمیل زیر در ارتباط باشید
mohsen_msl@yahoo.com

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر